ШКОЛА АДАМА ФУРИ НА БАЗІ ФГ “ГАДЗ”. ВРУЧЕННЯ СЕРТИФІКАТІВ, ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

461

13-16 липня на базі фермерського господарства «Гадз» пройшла Школа Адама Фури для агрономів, по закінченню якої учасникам в урочистій обстановці вручили сертифікати. В завершальний день заходу відбулося також підведення підсумків, в ході якого всі, хто брав участь у навчанні, поділилися своїми враженнями.

В програму школи входили щоденна 4-5 годинна лекція Адама Фури, з наступним виїздом безпосередньо в сади господарства, у супроводі заступника директора ФГ «Гадз» Тараса Мельника. Темами лекцій стали: «Здоровий ґрунт – здоровий урожай. Ґрунт як основний фактор виробництва. Підживлення садів»,  «Основи фізіології яблук. Біостимулятори в плодових культурах», «Проблеми захисту яблунь від хвороб та шкідників»,  «Хімічне проріджування яблунь; проблеми пов’язані з сирінням та забарвленням яблук», «Проблеми, пов’язані з екологічним виробництвом яблук».

Учасники Школи серед основних результатів курсу назвали можливість на практиці закріпити отриманні нові знання в польових умовах.  Серед інших позитивний моментів Школи вони відзначили вдалий підбір фахових спікерів, з якими підчас занять відбувалося живе спілкування та обмін досвідом. Висловлювали вдячність організаторам Школи, господарям – ФГ «Гадз», зокрема, головному агроному господарства – Тарасу Мельнику.

Тетяна Дмитрук, ФГ Перлина Поділля,  ФГ Пастух  з Вінниччини

  • Все дуже систематизовано. Нам розповідали від початку фази розвитку хвороб, до закінчення і як з ним боротися, як хімічними препаратами. так і біологічними засобам. Можна було поставити будь-які питання і щодо практичних питань – можна подивитися в саду, це дуже корисно і цікаво.

Наталія Мележик,  ТОВ «СПП Ланна». Запорізька область

  • Багато нової інформації. нових підходів до вирощування плодових культур, я дужк вдячна організаторам, хотіла б, щоб цей формат розвивався. хотіла б ще приїхати наступним разом.

Іван Ярмолюк,  ФГ «Відродження», Дніпропетровська область

  • Я учасник багатьох подібних освітніх садівничих майданчиків, і можу зазначити, що цей формат дуже вдалий: живе спілкування, можливість практично закріпляти все з виїздом в один з найкращих садів України і садівничих центрів. Подяка як організаторам – керівництву Асоціації, так і господарям. які нас так гостинно приймали

Юрій Солонінко, ТОВ «Фрут логістик», Вінницька область

  • Особливо хотілося б подякувати треба організаторам і особисто Тарасу Мельнику. Лекції були дуже доступні і корисні. На цих лекціях ми можемо зрозуміти, що ми робимо правильно. а що не так. Ми тут можемо бачити свої помилки, а це дуже важливо. Такі заходи треба робити.

Ярослав Федоришин,  «ТОВ Буковинський сад», Чернівецька область:

  • Хочеться подякувати перш за все Петру Івановичу Гадзу за те, що у вашому чудовому, передовому господарстві, найкращому в Україні організовано такий чудовий захід. Пану Тарасу Мельнику за відкритість. готовність ділитись досвідом. Спікерам: пану Адаму, пану Міхалу, пану Марьяну за те. що завітали до нас, що несете щось нове, що потрібно застосовувати. І тут хочеться сказати про те,що отакі заходи переконують нас, що нам потрібно отак збиратися, спілкуватися, ділитися досвідом. кооперуватися для того, щоб садівництво в Україні процвітало.

Андрій Кузьміченко,  ТОВ «Юммі Фрутті». Черкаська область

  • Проблеми висвітлені садівниками, науковцями-садівниками зазначені дуже зрозуміло. Всі питання були висвітлені, бо тема була від закладки саду, від ґрунту і до зберігання урожаю. Практична частина проводилася в господарстві. І там можна було побачити і що не так і до чого варто прагнути і що дійсно можна робити у нас в Україні.

У свою чергу, один з лекторів, пан Міхал Пняк відзначив старанність та завзятість аудиторії. Він сказав, що радий зустріти тут людей, які не робили вигляд, а дійсно хотіли вчитися і він сподівається на те, що це тільки початок плідної співпраці. А також польські фахівці високо оцінили агрокультуру українського садівництва, яку мали змогу побачити, відвідавши не одне господарство.

Голова ФГ «Гадз» Петро Гадз поділився вражаючими планами на майбутні два-три роки. За цей час господарство, яке має не лише сади, а велику рогату худобу, планує впровадити замкнений цикл, в якому органічні відходи від корів перероблятимуться на біогаз, забезпечуючи допоміжні тепличні господарства теплом та енергією, а головне – оброблений ще й ефективними мікроорганізмами послід слугуватиме екологічно чистим та високоефективним добривом. В своїй промові він відзначив і помітні позитивні зрушення в державній політиці останнього часу – це й передача земель громадам, і будівництво нових доріг, і головне – практичне зникнення перешкод діяльності аграріям у вигляді корупції, вимагання хабарів та інших ганебних явищ. На черзі – зменшення ПДВ для сільгоспвиробників до 5-7 %, що дасть змогу вийти на прийнятний рівень рентабельності.

Наприкінці заходу голова асоціації «Укрсадпром» Олександр  Матвієць презентував перший номер журналу «Українські сади», який є друкованим органом об’єднання, і видаватиметься щоквартально.  Також він розповів про аграрні  виставки, які пройдуть цього року в Україні і де члени Асоціації зможуть знов зустрітися. Презентуючи свою продукцію і досягнення.

«Такі зустрічі вкотре доводять, що ми один одному не конкуренти. Що нам необхідно зустрічатися, спілкуватися, кооперуватися, задля розвитку садівництва в Україні. В єдності – наша сила» – зазначив один з спікерів заключної частини Школи. Особливо наголошувалось на прогресивності біологічних методів захисту рослин в порівнянні з «традиційними» агрохімічними, що в підсумку виходить і економічно вигіднішим, не кажучи вже про такі фактори, як екологічна чистота, збереження довкілля та здоров’я людей.