Історія створення Асоціації

За всю історію незалежної України, самоврядування в садівничій галузі не існувало, поряд із тим, що в сусідніх країнах воно набуло національного масштабу.
Як наслідок, українські садівники опинились в нерівних умовах із закордонними виробниками, а їх права та інтереси в Україні зазвичай нехтувались.
Намагання держави створити єдині органи управління галуззю шляхом корпоратизації підприємств, призвело лише до корумпованості процесу розподілу державної підтримки галузі та втрати довіри до таких утворень з боку простих садівників.
Однак, в результаті політичних змін в Україні в 2014-2015 роках, підписання Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС та Угоди про асоціацію з ЄС, Україна задекларувала зміну курсу розвитку та масштабні реформи в державному управлінні.

Враховуючи потужну дію процесів, що змінюють країну, зміну сприйняття сільського господарства в Україні та важливість цієї галузі для держави, професійні садівники не можуть залишатись осторонь і мають захистити інтереси українського садівництва, яке існує в кожному регіоні України, а в деяких областях є основним напрямком сільського господарства.
Сьогодні Україна переживає ключовий етап свого розвитку–інтеграція в європейське співтовариство, що передбачає, впершу чергу, гармонізацію свідомості українців із загальноприйнятими правилами життя в європейському суспільстві. Ці процеси супроводжуються відповідними змінами в галузях економіки та, сільського господарства, зокрема.
Як результат, галузь садівництва, ягідництва та розсадництва приймає виклики сьогодення та, вперше в історії незалежної України, учасниками галузі прийнято рішення створити єдине галузеве самоврядне об’єднання – АСОЦІАЦІЮ «УКРСАДПРОМ».

Установчі збори Асоціації відбулись 23 березня 2016 року в м. Київ, столиці України.

Засновниками Асоціації стали 10 професійних садівничих господарств з 5 областей України.

Асоціація була утворена за демократичним принципом – один член – один голос. Особливістю Асоціації стало відсутність диференціювання між великими та дрібними господарствами, що ефективно сприяє відкритому та прозорому обговоренню питань, об’єктивному прийняттю рішень в Асоціації, спрямованих на розвиток галузі, відсутності дискримінації окремих її членів, досягнення спільної мети та розвитку галузі.

Першим головою Асоціації 23 березня 2016 року був обраний Дмитро Крошка.

Першим Головою Ради Асоціації 26 квітня 2016 року був обраний Петро Гадз.