Нарада в Мінекономрозвитку та торгівлі з питань розвитку українського плодово-ягідного ринку

888

02 червня 2016 р. відбулась спільна нарада керівників департаментів Мінекономрозвитку та торгівлі, керівництва Асоціації “Укрсадпром”, вітчизняних виробників плодово-ягідної продукції з питань розвитку українського плодово-ягідного ринку та просування українських фруктів та ягід на українському і зовнішніх ринках збуту.

Під час наради були обговорені питання щодо:

  1. Сприяння у просуванні інформаці про Асоціацію “Укрсадпром” та  торгівельні можливості галузевих підприємств-членів Асоціації в частині постачання плодово-ягідної продукції, в т.ч. на ринки інших країн.
  2. Розробка та впровадження в Україні адаптованих до європейських вимог стандартів та правил, які визначають вимоги до торгівельної діяльності.
  3. Сприяння у налагодженні зв’язків з європейськими та світовими регіональними організаціями та сприяння у залученні Асоціації та  українських садово-ягідних підприємств і установ до в участі галузевих програмах ЄС.
  4. Сприяння здійснення заходів щодо вдосконалення структури експорту та імпорту плодово-ягідної продукції.
  5. Обговорення поліпшення торгово-економічного співробітництва з деякими країнами в частині усунення технічних або фінансових барєрів та труднощів входження плодово-ягідної продукції на ринки цих країн.
  6. Обговорення можливості ініціювання інвестиційних проектів у галузі садівництва та ягідництва, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями.
  7. Обговорення залучення міжнародної технічної допомоги для стимулювання розвитку галузі садівництва та ягідництва та реалізації соціальних проектів на селі, що пов’язані з розвитком садівництва, ягідництва та розсадництва.
  8. Обговорення можливості розширення участі вітчизняних підприємств та організацій у міжнародних виставках за кордоном з частковим фінансуванням витрат на їх проведення за рахунок коштів державного бюджету.
  9. Сприяння в розробці та запровадженні регіональних програм підтримки садівництва та ягідництва.