Чому зростатимуть ціни на закупівлю волоського горіха? – експертна оцінка

1420

За думкою експертів Асоціації «Укрсадпром», врожай волоських горіхів в 2016 році в Україні знизиться. Це пов’язано з осінніми та, насамперед, весняними ранніми заморозками. Так, за попередніми оцінками, загалом в Україні можуть зібрати приблизно 68-73 тис. тон волоського горіху, тоді як на 2015 рік, цей показник склав 116 тис. тон.

Представлена Асоціацією інформація збігається із думкою керівника компанії Horus Group Сергія Гвоздика. Адже він вважає, що цього року очікується близько 80 тис. тонн, що майже на 30% менше.  Відповідно цей фактор повинен штовхати ціну закупівлі вгору. Адже збирання волоського горіха в Україні вже в активній стадії у південних областях, скоро почнеться в центральних, а протягом найближчих тижнів ‒ у більш північних областях, як зазначив  Сергій Гвоздик.

Разом із тим тенденції українського ринку повністю залежать від стану світового ринку, основну частину якого формують Китай, США.

Так, за даними California Walnut Board and Commission, у 2016 році в Китаї і США очікується зібрати більший урожай, ніж торік. У Китаї ‒ в 1,5 рази: 900 тис. тонн проти 600 тис. тонн у 2015 році. У США ‒ 670 тис. тонн проти минулорічних 602 тис. тонн.

Світовий ринок очікує зростання з 1,7 млрд тонн до 1,9 млрд тонн. «Світовий ринок буде більш насичений горіхом у 2016 році порівняно з 2015 роком. Отже це буде мати вплив і на ціну в світі на горіх: чим вище пропозиція, тим нижче ціна».

За інформацією інтернет-ресурса http://www.agrotimes.net/