ОГЛЯД ГЛОБАЛЬНОГО РИНКУ ВИШНІ

2512

Вишнева кампанія розпочалася в Нідерландах, Бельгії та Туреччині, тоді як такі країни, як Греція, Іспанія та Італія вже пройшли свій пік. У Північній Америці, штат Вашингтон (США) і Британська Колумбія (Канада) в процесі збирання. Однією з найважливіших країн, коли мова йде про продаж вишні, є Китай. Через торговельну війну з США ця країна шукає нові ринки імпорту, такі як Центральна Азія та Туреччина. Ринкові умови сприятливі для голландської та бельгійської вишні. У Південній та Східній Європі виробники вишні мали справу з пошкодженнями через мороз та дощ навесні, що призвело до негативного впливу на врожай цього року. Якість і попит на вишню були хорошими, що призвело до зростання цін у порівнянні з попереднім сезоном. У штаті Вашингтон (США), врожай помірно постраждав від дощу і вітру, але не так сильно, як у Каліфорнії навесні.

Нідерланди: попит на голландську вишню

Сьогодні можна сказати, що голландський сезон вишні дійсно почався. Багато виробників мають відкриті склади в цей час, багато вишні продається в фермерських магазинах і вздовж доріг. Таким чином, ринкові умови для голландських вишень є сприятливими, оскільки в Європі її мало. Греція та Іспанія вже пройшли свій пік, а постачання зі Східної Європи набагато менше через пошкодження морозами та дощами. Тільки Нідерланди та Бельгія перебувають у гарній формі, і це призводить до гарних попиту та цін.

Бельгія: Падаючий урожай вишні

Завдяки високій температурі, що спостерігається останнім часом, існує високий попит на бельгійську вишню. Попит і пропозиція добре збалансовані, почасти тому, що на ринку майже не залишилося вишні з Південної Європи. Ціни хороші на цю пору року. У зв’язку з кліматичними умовами, бельгійські вишні прекрасно струшувались. Вишня мала хороший вегетаційний період, що корисно для якості плодів.

Німеччина: помірний старт власного сезону; велика пропозиція з Південної Європи

Пропозиція вишні у німецьких оптовиків поступово наростає. На додаток до власного виробництва, є багато імпорту, серед інших, з Іспанії, Туреччини та Греції. Наявний обсяг достатній для задоволення попиту, як повідомляють трейдери. Варто відзначити відносно високу ціну місцевого продукту, внаслідок чого багато хто переключився на іноземних виробників. Це частково пояснюється помірним початком сезону в основних зонах вирощування, таких як Fränkische Schweiz, на півдні Німеччини, і Werder, у східній Німеччині. У регіоні Гамбургу, в Altes Land, також були втрати через недавні пошкодження градом. Внутрішні обсяги, які фактично потрапляють на полиці, мають дуже високу якість, особливо тепер, коли кращі сорти і розміри також надходять на ринок, як повідомляє один трейдер.
Загалом, торгівля вишнею була без ексцесів (в «тихій воді») останніми тижнями. Що стосується іноземного виробництва, то італійська Ferrovia втратила свої позиції, тоді як великі обсяги поставлялися з Іспанії за відносно низькими цінами. Туреччина також повністю присутня на ринку, хоча в основному невеликі обсяги давлять на ціни вниз. Греція також робить свою справу і є цікавою альтернативою з точки зору ціноутворення, особливо на оптовому ринку Південної Німеччини.

Швейцарія: в цьому році очікується хороший урожай

До недавнього часу на полицях швейцарських ритейлерів були ще іспанські вишні, що дуже обурило швейцарських споживачів. Тим не менш, швейцарці очікують хорошоий врожай цього року, який оцінюється на рівні 2700 тонн.

Іспанія: сезон підходить до кінця; на 25% нижчий урожай

Сезон наближається до кінця в Іспанії, і вишня тепер в основному надходить з Ель-Джерте в Естремадурі. Збір вишні був на 25% нижчим, ніж у минулому році, але розмір, якість і смак фруктів були кращими. У поєднанні зі сприятливими ринковими умовами в Європі це призвело до на 40% вищої середньої ціни, ніж у попередньому сезоні.
Все більше іспанських компаній зосереджують свої зусилля на вирощуванні високоякісної вишні і тому вибирають інноваційні сорти. З більш високою якістю вони можуть експортувати вишню на такі цікаві ринки, як Гонконг, Сінгапур, ОАЕ, Карибський басейн і решту Європи. Основними напрямками залишаються Німеччина, Франція та Італія. В даний час збирають вишню калібром 30 мм або більше. Споживачі, однак, вимагають більших і солодших вишень з деяким присмаком.
М’які сорти вишні більше не популярні і викидаються. Ці сорти занадто чутливі до зміни клімату, кількості опадів і кислотних умов.

Франція: довший сезон очікується на південному заході

Без урахування можливого впливу високих температур, зареєстрованих минулого тижня, урожай вишні виглядає добре. У департаменту Loiret, плодоношення триватиме до 14 липня. Дрозофіла Suzukiі не атакувала вишні тому, що не любить теплу погоду. Муха не були виявлена ні на нових садах, ні на тих, які зараз знаходяться у стадії плодоношення.
Розмір французької вишні невеликий тому, що дерева перевантажені в даний час. Поки що попит на вишні був хорошим, хоча на цьому тижні він став трохи більш нестабільним. На південному заході країни сезон може тривати довше, ніж у попередні роки. Нинішня перспектива полягає в тому, що кампанія триватиме на два тижні довше, ніж зазвичай. Зазвичай таке продовження не перевищує 4-5 дні.

Італія: Урожай знижений через погодні умови в травні

Попит на вишню та її пропозиція дещо вийшли з рівноваги. Попит зараз більший, ніж пропозиція. Погода в травні, а особливо град, призвела до падіння виробництва. Отже, ринки шукають закордоном. Окрім Італії, вишні доступні в основному з Іспанії, Греції та Туреччини. Найбільш важливими вишневими регіонами є Апулія, Південний Тироль, Емілія-Романья та Венеція. Зазвичай в Апулії збирають 50 тис. тон вишні, але внаслідок турбулентної ​​погоди в травні зібрали лише близько 60% продукції.
На 26-му тижні маркетингова кампанія вишні закінчилася в районі Барі, в Апулії. Вишні, особливо сильні і прибуткові сорти Ferrovia, були легко продані через зростаючі ціни. Здебільшого, вишня продається задовільно, і це забезпечує стабільні або навіть зростаючі ціни на цей продукт.

Туреччина: Зростаючий експорт вишні

Підходить турецький збір врожаю, і, за словами одного торговця, перспективи хороші, враховуючи погодні умови. Туреччині вдається експортувати більше, головним чином, у Китай, Індію та Європу.

Китай: Нові імпортні ринки потрібні через тарифну війну з США

Вишня є дуже важливим продуктом для китайського ринку. Протягом усього року, крім власного місцевого виробництва, імпортується багато вишні. Цього року Китай завоював кілька нових ринків імпорту, таких як Киргизія, Узбекистан і Таджикистан. Вишні з цих країн загалом добре сприймаються; висока якість і менше засобів захисту ніж у китайських вишнях. Єдина проблема полягає в тому, що логістичні мережі ще не є ідеальними, а це означає, що на момент прибуття вишні на китайський ринок, вона не завжди найкращої якості. Крім того, сезон цих країн Центральної Азії перекривається китайським сезоном, тому існує певна конкуренція.
У попередні роки більшість обсягів вишні у цю пору надходили з США, але через торговельну війну між Китаєм і США, та підвищення тарифів, обсяги цього року значно менші. Тому багато китайських компаній працюють з іншими країнами, такими як Канада та Туреччина, де також починаються сезони. Очікується, що наступного тижня до Китаю прибуде перша партія турецьких вишень.
Що стосується місцевого виробництва, яке почалося з тепличної вишні в квітні, то ціна з тих пір різко впала. У червні на ринок потрапив великий обсяг місцевих вишень, що призвело до зниження цін. Ця величезна кількість вишні може перебувати на зберіганні до середини липня, після чого їхня якість значно погіршиться. Як наслідок, ціна різко падає, особливо цього тижня, оскільки нові імпортні поставки вишні виходять на ринок і більшість компаній хочуть реалізувати свою локальну вишню, зважаючи на те, що якість все ще хороша.

США: Штат Вашингтон у плодоношенні

Вишня у штаті Вашингтон помірно постраждала від легких дощу та вітрів, зареєстрованих минулого тижня. У цьому році очікувалася висока врожайність, але через помірні ушкодження вона буде звичайною. У будь-якому випадку якість вишні не зазнала впливу. Пропозиція виш6і більших розмірів збільшиться в короткостроковій перспективі, а менші розміри слідуватимуть за ними. Попит на вишню хороший завдяки продажам, запланованим на липень, просуванню, тому ціни залишаються на нинішньому рівні (від $22,90 за коробку найменших розмірів і $38,90 за найбільші розміри). Сезон у штаті Вашингтон триватиме до кінця серпня. У Каліфорнії наближається до закінчення. Штат Вашингтон стикається з деякою конкуренцією з боку Британської Колумбії в Канаді, але виробництво тут обмежене.

Чилі: експорт до Китаю подвоївся

На даний час південна півкуля вийшла з виробництва, а вишневі дерева відпочивають протягом зими. Минулого місяця було опубліковано огляд Decofruit сезону 2018/2019. Незважаючи на те, що загальний обсяг вишні знизився, експорт до Китаю з Чилі збільшився вдвічі.

Переклад статті Fresh Plaza. Оригінал  огляду можна знайти у Flipboard журналі за цим посиланням –  http://flip.it/hnXWT4.