Відхилено законопроєкт 4593 про насіння та садивний матеріал

265

Вчора відбулось планове засідання Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики. Одним із ключових питань цього засідання для українського розсадництва став розгляд законопроєкту 4593 про внесення змін до Закону України “Про насіння і садивний матеріал”.

Асоціація «Укрсадпром» неодноразово піднімала питання щодо даного законопроєкту у своїх зверненнях до органів державної влади, оскільки деякі його пункти, на жаль, просто анонсують перспективу знищення галузі вітчизняного розсадництва в цілому. Також разом з провідними розсадницькими господарствами України наша Асоціація виклала свої пропозиції у «Концепції розвитку розсадництва в Україні до 2025 року».

Враховуючи, що на ринку України існує проблема використання сортів садивного матеріалу, яких не занесено до Реєстру сортів рослин України (так званих «сортів суспільного надбання»), вітчизняні садівничі господарства – платники податків, вимагають дозволити їм для створення промислових насаджень вирощувати садивний матеріал багаторічних культур, що належить до сортів, які внесені до реєстрів сортів рослин країн ЄС, Австралії, Канади, США, а не імпортувати такий садивний матеріал.
Варто зазначити, що не лише наша Асоціація виступала проти законопроєкту 4593, свої претензії і пропозиції висловили й багато інших громадських об’єднань різних аграрних напрямків.
Результатом розгляду законопроєкту 4593 стало рішення про його відправку на доопрацювання в профільне міністерство. Аграрним комітетом ВРУ запропоновано також розробити два проєкти Законів України: «Про насіння» і «Про садивний матеріал».
Рішення про розробку нового законопроєкту є першим кроком на шляху до гармонізації законодавства у цьому напрямку, але попереду ще дуже тяжкий тернистий шлях, який вимагає об’єднання та докладання зусиль всіх зацікавлених представників бізнесу, науки та держави.
Українському розсадництву як інноваційному платнику податків з робочими місцями в селах – бути!