13592298_1361755157171876_5408805993433211423_nБізнес-семінар «Перспективи розвитку садівництва в Україні» завершив свою роботу в  Умані.

За словами організаторів заходу, про Асоціацію «УКРСАДПРОМ» участники семінару чули, тому виявили зацікавленість  получити інформацію  з перших вуст.

Голова Асоціації Дмитро Крошка звернув увагу присутніх на загально відомі факти: вигідне географічне положення, сприятливі природно-кліматичні умови, наявність необхідних ресурсів  – Україна має всі передумови для того, щоб стати світовим лідером з виробництва та експорту плодів та ягід. Натомість ми бачимо, що вітчизняний виробник  поступається в конкурентній боротьбі не тільки на світовому, але і на  внутрішньому ринку, про що свідчить колосальне від’ємнне значення в зовнішній торгівлі, наприклад, яблуками – майже 30-тикратне перевищення імпорту над експортом.

В 2015 році склалась безпрецедентно критична ситуація з реалізацією українських фруктів. Наприклад, експорт яблук скоротився в 5 разів! Ключовим фактором негативних змін у галузі стало припинення торгових відносин між Україною та  Російською Федерацією, на яку припадало до 96%  експорту, в першу чергу яблук.  Парадоксально, але факт: ця продукція не знайшла свого споживача і в межах країни. На полицях супермаркетів і торговельних мереж конкуренцію українцям складають виробники фруктів з Польщі, Нідерландів, Іспанії, Греції та Туреччини.  Які, на відміну від українського виробника, застосовують ефективну післязбиральну доробку, охолодження, сортування, пакування продукції.

– У нас слабо розвинені сучасні технології зберігання та переробки плодів, прийняті у міжнародній практиці, –  зазначив Д. Крошка. – Адже більшість учасників галузі – дрібні виробники, які не володіють достатніми фінансовими ресурсами для їх впровадження.

Наприклад, одна тільки сортувальна лінія може коштувати від ста тисяч євро. Чи багато українських фермерів чи, навіть, їх кооперативів зможуть собі її дозволити?

Вирішити питання можливо тільки шляхом розвитку кооперації та запровадження державної підтримки і нових фінансових інструментів, – впевнені в Асоціації «УКРСАДПРОМ».

Д. Крошка наголосив, що створення виробничих, обслуговуючих та торгівельних об’єднань є запорукою ефективного використовування не тільки фінансових ресурсів. Кооперативи можуть  вирішити питання просування продукції садівництва на внутрішньому та зовнішніх ринках. Пересічний фермер навряд чи зможе задовольнити  вимоги ритейлерів по формуванню  великих партій та широкого  асортименту продукції. Але це під силу кооперативу!

– Об’єднання дрібних виробників, введення експортноорієнтованого садівництва та впровадження державної та місцевої підтримки аграріїв – ось  шляхи подальшого розвитку галузі, – впевнені в «УКРСАДПРОМІ».