Асоціація «УКРСАДПРОМ» стала членом WAPA

1029

Сьогодні, 10 лютого, відбулося засідання голів національних галузевих асоціацій WAPA, у якому взяв участь голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка.
Під час виступу Дмитро Крошка представив потенціал виробництва яблук та груш в Україні, а також окреслив напрямки діяльності Асоціації для розвитку галузі. Зокрема, він зазначив, що в Україні останні 5 років спостерігається тенденція росту виробництва яблук та груш. Так, за оцінками Асоціації, виробництво яблук з 1,12 млн. тонн у 2012 р. збільшилося до 1,25 млн. тонн у 2016 р., груш – зі 158 тис. тонн до 173 тис. тонн.
Представляючи діяльність Асоціації, Дмитро Крошка зауважив, що «УКРСАДПРОМ» розробляє багато структурних проектів, надзвичайно важливих для майбутнього розвитку галузі. Серед основних проектів Асоціації: створення галузевої бази даних; сприяння будівництву нових фруктосховищ; контроль за поширенням сортів яблук і груш; розробка галузевого стандарту; впровадження програм підвищення кваліфікації кадрів; поширення ринкової інформації та ін.
Під час виступу він наголосив, що основна проблема, яка має бути вирішена, – контроль за поширенням в Україні сортів яблук і груш.
«Сьогодні майже відсутня комунікація між власниками сортів, які здебільшого є іноземними компаніями, та українськими садівниками. Асоціація має намір виступити сполучною ланкою для сприяння налагодження комунікацій, а також взяти на себе відповідальність за внесення сортів яблук та груш до державного реєстру. Асоціацією розроблені Умови добровільної сертифікації розсадників плодових і ягідних культур, що реалізуються на території України. Документом визначаються вимоги до суб’єктів розсадництва плодових і ягідних культур та порядок їх сертифікації Асоціацією «УКРСАДПРОМ» з метою забезпечення поширення виключно якісного садивного матеріалу плодоносних рослин плодових і ягідних культур, позбавленого прихованих недоліків, хвороб, вірусів та/або шкідників, дотримання вимог законодавства про охорону прав на сорти рослин. Сертифікація відповідно до цих Умов є добровільною. Сертифікат про відповідність визначеним цими Умовами вимогам має рекомендаційний характер і є засвідченням добросовісності суб’єкта розсадництва в процесі впровадження діяльності з виробництва та реалізації садивного матеріалу відповідно до положень чинного законодавства України та вимог Асоціації «УКРСАДПРОМ», – зазначив Дмитро Крошка.
По завершенню виступу Дмитра Крошки було прийнято рішення про включення Асоціації «УКРСАДПРОМ» до WAPA.