Заступник голови Асоціації «УКРСАДПРОМ» О.Матвієць взяв участь у роботі круглого столу з питань земельної реформи

620

13 липня п.р. в м. Ужгород відбувся круглий стіл «Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій?», в роботі якого взяв участь заступник голови Асоціації «УКРСАДПРОМ» Олександр Матвієць.

Під час свого виступу, О.Матвієць, зокрема, зазначив, що фермери, задіяні в довгострокових проектах, таких як ягідництво та садівництво, не готові вкладати кошти, якщо не впевнені, що зможуть розпоряджатися землею і завтра, і післязавтра. «Для ефективного господарювання на землі, фермер має мати землю у приватній власності. Має бути впевненим, що завтра орендодавець не передумає і не захоче віддати в оренду земельну ділянку іншому орендарю», – заявив заступник голови Асоціації.

У свою чергу, Микола Петрунь, голова ФГ «Надія сад», що входить до Асоціації «УКРСАДПРОМ», зауважив, що робота фермерів буде більш ефективною на власній землі, аніж на орендованій. «Мало хто буде вкладати великі інвестиції в орендоване майно. Фермери ефективніше працюють на власній землі. Землю треба любити, вкладати в неї сили, енергію, тоді від неї буде віддача і врожай. Однак слід дослідити перспективи законодавчого розвитку оренди земель, як альтернативи їх продажу», – заявив М.Петрунь.