В Кишиневі пройшли переговори керівництва Асоціації «УКРСАДПРОМ» та Асоціації «Молдова Фрукт»

467

30 травня п.р. в рамках робочої поїздки до Молдови відбулася зустріч голови Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитра Крошки з головою Асоціації виробників та експортерів фруктів Молдови «Молдова Фрукт» Віталієм Горінчоєм.

Під час зустрічі голови галузевих об’єднань обговорили діяльність асоціацій в своїх країнах, досягнення та подальші плани, а також перспективи співпраці.

Особливу увагу під час бесіди було приділено наслідкам весняних заморозків в Україні та Молдові, а також діяльності уряду країн, спрямованої на компенсацію збитків фермерам. Зокрема, як повідомив В.Горінчой, що уряд Молдови оперативно визначив обсяг збитків молдовських фермерів та компенсував їх у розмірі четвертої частини середньої вартості усього врожаю країни відповідно до статистичних даних за минулий рік.

У свою чергу, Д.Крошка з жалем констатував бездіяльність української влади з цього питання, проте зазначив, що необхідність компенсації збитків, які понесли через негоду українські садівники, підтримали депутати Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Також під час переговорів голів галузевих об’єднань було приділено увагу досвіду молдовських партнерів в популяризації національних фруктів на міжнародному ринку, а також участі в міжнародних галузевих виставках. Зі свого боку, Д.Крошка поінформував, що Загальними зборами українських садівників – членів Асоціації «УКРСАДПРОМ» було одноголосно ухвалено рішення про організацію стенду України на найбільшій галузевій виставці азіатсько-тихоокеанського регіону – AsiaFruitLogistica 2017, яка відбудеться в Гонконзі у вересні.

Крім того, голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» запросив до активної співпраці молдовських партнерів, зокрема поділитися досвідом молдавських фермерів з вирощування черешні та вишні під час Міжнародної науково-практичної конференції «Черешня та вишня: промислове вирощування в Україні», а також ознайомитися з досягненнями українських наукових і освітніх установ та фермерів.