Уряд України підтримав ініціативу Асоціації «УКРСАДПРОМ» про створення професійного свята садівників

1217

25 січня Кабінет міністрів України ухвалив проект рішення про створення професійного свята садівників, виноградарів та виноробів, з ініціативою започаткування якого Асоціація «УКРСАДПРОМ» виступила ще у 2016 році.

Як повідомляється на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України, відзначати професійне свято садівників, виноградарів та виноробів пропонується щорічно у другу неділю листопада.

«За нашими підрахунками сьогодні в галузі зайнято близько 1 млн. осіб, що працюють не тільки задля достатку своїх родин і добробуту рідних сіл. Важка праця фахівців садівничої галузі є запорукою процвітання всієї України, – відзначив голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка. – Садівництво залишається найбільш трудомісткою сферою агропромислового комплексу. Адже більша частина роботи по створенню та догляду за плодовими насадженнями виконується вручну. В садівництві працюють як чоловіки, так і жінки. В деяких регіонах це – єдина галузь сільського господарства, де створюються нові робочі місця. Тому створення професійного свята – це ще одна нагода вшанувати нелегку працю садівників».

Зазначимо, протягом останніх майже двох років керівництво Асоціації постійно зверталося до Уряду та Президента з проханням запровадити професійне свято садівників, адже ця галузь агросектору, в першу чергу, виконує важливу соціальну функцію – забезпечення роботою населення у сільській місцевості.