УКРСАДПРОМ закликає переробників яблука врахувати його собівартість при формуванні закупівельних цін

2380

Асоціація «УКРСАДПРОМ», яка офіційно об’єднала провідних виробників фруктів і ягід з більшості областей України, що спільно виробляють більше половини всього промислового обсягу фруктів і ягід, та має своєю метою захист прав і законних інтересів її членів, звернулася до основних виробників яблучного концентрату в Україні щодо цінової політики на технічне яблуко.

«За даними господарств-членів Асоціації, закупівельна ціна на технічне яблуко в Україні сьогодні озвучується на рівні 1 гривні за кілограм без ПДВ. Відповідно до бухгалтерського обліку в садівничих господарствах, собівартість 1 кг яблука складає щонайменше 4.00 гривні без ПДВ. За таких умов збір та реалізація технічного яблука стає для фермера збитковою», – зазначає голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка.

Таким чином, враховуючи наближення сезону збору врожаю яблука та необхідність планування виробничої діяльності, Загальними зборами Асоціації «УКРСАДПРОМ» від 15 червня 2018 року, було прийнято рішення здійснити дії, спрямовані на захист інтересів сільськогосподарських товаровиробників, забезпечення виробництва та реалізації яблука за ціною, не нижче рівня його собівартості, з метою недопущення збитковості виробничої діяльності.

«Ми звернулися з відкритим листом до основних виробників яблучного концентрату в Україні, в якому закликаємо їх при формуванні закупівельних цін на технічне яблуко враховувати собівартість його виробництва, що буде сприяти взаємовигідній співпраці всіх учасників виробничого ланцюга. Крім того, ми проінформували Антимонопольний комітет України, Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державну фіскальну службу України про офіційну собівартість виробництва яблука та причини, через які може припинитися виробництво яблука для переробки. Відтак, Асоціація розраховує, що Україна не зменшить виробництво яблучного концентрату через зменшення виробництва яблука», – повідомив Д.Крошка.