УКРСАДПРОМ та ГО «Аграрний Дорадчий Центр БРІДЖЕС» підписали Меморандум про співпрацю

434

30 червня 2017 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією «УКРСАДПРОМ» та Громадською організацією «Аграрний Дорадчий Центр БРІДЖЕС». Документ підписали голова Асоціації Дмитро Крошка та голова правління ГО Ліна Доценко.

Метою співпраці є організація просвітницької діяльності та здійснення заходів, направлених на забезпечення розвитку виробників у сфері садівництва та ягідництва, підвищення продуктивності та ефективності підприємств галузі, впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності харчових продуктів, збільшення обсягу інвестицій та кредитів, залучених підприємствами галузі.

Зокрема, Меморандумом передбачено координування зусиль по залученню проектів технічної допомоги, грантів, інвестицій та інших фінансових можливостей з метою сприяння поширенню новітніх технологій вирощування фруктів, горіхів та ягід в України. Також планується проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації учасників аграрного ринку, зокрема, підняття їх рівня правової, агрономічної та економічної обізнаності. Крім того, серед напрямків спільної діяльності визначено просування провідних технологій у сфері аграрного виробництва, кредитування та інших технологій, що сприяють розвитку інфраструктури ринку.

«Я радий, що Асоціація залучає не лише для своїх членів, а й для всіх українських виробників нові технології та підвищує рівень виробництва фруктів та ягід, а також сприяє забезпеченню фермерів реальними механізмами впровадження кращих світових технологій в Україні. Не є таємницею, що США є лідерами світового ринку фруктів та ягід, поставляючи свою продукцію на ринки майже всіх країн світу, а також є найбільш технологічно оснащеною державою. Тому я радий, що український фермер за допомогою Асоціації отримає безпосередній доступ до кращих світових технологій вирощування фруктів та ягід», – відзначив голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка.

«Підписання Меморандуму дозволяє об’єднати зусилля нашого проекту з Асоціацією для розвитку садівництва та ягідництва, зокрема, шляхом імплементації прогресивних американських технологій. Зі свого боку, ми будемо залучати до роботи американських фахівців з технологій вирощування, зберігання, постхарвест обробки врожаю, що сприятиме розвитку галузі. Так, вже 8 липня в Херсоні відбудеться перший спільний семінар «Сучасні технологій вирощування черешень», який проведе Рональд Годін, доктор агрономічних наук Університету Штату Колорадо, США, агроном бізнес програми БРІДЖЕС. Відзначу, що всі семінари орієнтовані на вирішення актуальних проблем галузі», – додала, у свою чергу, голова правління ГО Ліна Доценко.

 

Довідка

Американська Бізнес Програма БРІДЖЕС заснована в 2008 році з метою стимулювання розвитку високоприбуткового аграрного бізнесу в країнах з економікою, що розвивається, за допомогою впровадження передових американських технологій у сфері виробництва, переробки, управління, маркетингу і логістики сільськогосподарської продукції, а також у сфері агрострахування, агрокредитування та біржової торгівлі.

Програма БРІДЖЕС є продовженням Американської програми «Фермер – Фермеру», яка в Україні фінансувалася Американським Агентством Міжнародного Розвитку (USAID) протягом 14 років. З 1994 по 2008 рр. розроблено та реалізовано більше 500 консультаційних проектів у всіх сферах агробізнесу. Програма БРІДЖЕС – це результат ефективної реалізації державної програми USAID, яка стала основою для створення успішної консультаційної бізнес програми.

Основним завданням БРІДЖЕС є підвищення прибутковості та конкурентоспроможності підприємств агробізнесу та його інфраструктури.

Успішна реалізація консультаційної програми забезпечується командною роботою професійних координаторів і досвідчених експертів аграрного бізнесу з США, а також України, Канади, Нової Зеландії, Польщі, Республіки Білорусь та Грузії.