Українські садівники відвідали виробничі потужності компанії SORTER (Польща)

1038

19-21 червня делегація українських садівників перебувала з робочою поїздкою у Польщі, в рамках якої ознайомилися з виробництвом високотехнологічного сортувального та пакувального обладнання компанії SORTER.

Зокрема, під час поїздки делегація відвідала підприємство Sangrow в околицях м. Сандомир, на якому встановлено сортувальне та пакувальне обладнання компанії SORTER. Sangrow об’єднує 50 акціонерів. В першу чергу, компанія спеціалізується на виробництві яблук, також пропонує сливи, полуницю, черешню та овочі. Українські садоводи могли оцінити обладнання у дії та на власні очі побачити всі процеси.

Під час семінару представники компанії SORTER більш детально розповіли про свою продукцію. Компанія пропонує не лише електронні сортувальні машини, оснащені тензометричною системою зважування й інноваційною відеосистемою для сортування та калібрування плодів за розміром та кольором та технологічні пакувальні машини для фруктів і овочів, а й комплексні рішення – технологічні лінії. Комплексне виробництво дозволяє економно витрачати час та засоби. Також компанія SORTER виготовляє техніку для обслуговування саду, зокрема, самохідні робочі платформи для висотних робіт та робіт у важкодоступних зонах, садові теліжки, перекидачі піддонів, роликові та стрічкові селекційні столи, технологічні підйомники. Крім того, компанія пропонує своїм клієнтам технологічний транспорт: ланцюгові конвеєри, підйомники, стакери та де стакери ящиків та контейнерів, селекційні столи тощо.

Окрему увагу було приділено саме відео системі. Visort – це авторська інноваційна система машинного зору, створена для вимірювання та класифікації будь-якого типу продуктів за різними критеріями. Система може бути пристосована до будь-якої сортувальної машини, тим самим полегшуючи процес сортування. Настройка системи здійснюється за індивідуальним замовленням клієнта. Авторські алгоритми програми дозволяють досліджувати продукцію у реальному часі. Завдяки інноваційній системі аналізу розраховуються певні параметри досліджуваних об’єктів, що відрізняє систему Visort від інших систем машинного зору, які порівнюють продукцію із зразком.

Ознайомитися з виробництвом та побачити на власні очі зазначену продукцію українські садівники змогли на заводі SORTER. Зокрема, учасники делегації мали можливість побачити тестування селекційного столу, а також оглянути самохідну платформу. Також під час екскурсії по підприємству представники компанії розповіли про організацію діяльності підприємства.

Крім того, під час семінару про вибір сортів і підщеп, польські технології посадки, обрізки, внесення добрив і захисту яблуневих садів від шкідників, бур’янів і заморозків українським садівникам розповіли представники Мазовецького сільськогосподарського консультативного центру (MODR) – регіональної організації, що знаходиться в підпорядкуванні Міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі. Крім того, доповідачі центру відзначили, що польські виробники намагаються слідувати за тенденціями споживчого попиту і в останні роки висаджують нові сорти або клони традиційних сортів з найбільш насиченою і рівномірним фарбуванням, такі як Айдаредест, Найдаред і т.п. Фахівці MODR підкреслили, що польські садівники намагаються максимально застосовувати біологічні, фізичні та агротехнічні методи захисту рослин. І тільки в останню чергу розглядають можливість використання хімічних методів захисту, так як такі методи шкодять навколишньому середовищу, людям які проживають по сусідству з садами, а також впливають на самі плоди.

 

Асоціація «УКРСАДПРОМ» висловлює щиру подяку колективу компанії SORTER в особі засновника Конрада Гжещика за організацію бізнес-туру для українських садівників та гостинну зустріч! Бажаємо компанії SORTER подальшого розвитку, процвітання та надійних партнерів!