Україна-Німеччина: кооперація у садівництві

1629

В липні цього року в Посольстві України в Німеччині та Генеральному консульстві України в Гамбурзі (м. Гамбург, Німеччина) відбулись заходи в рамках круглого столу «Німецько-українська співпраця в харчовій промисловості», в яких приймав участь голова Асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка.

Асоціація презентувала бажання українських промислових садоводів постачати свою свіжу та перероблену продукцію на ринок Німеччини, задекларувала готовність до забезпечення найвищих стандартів якості продукції та відповідність сучасним світовим стандартам, а також запросила представників німецьких ділових об’єднань і окремих представників бізнесу завітати до України і ознайомитись із якістю українських фруктів безпосередньо в місці їх вирощування – підприємствах Асоціації.

Окрему увагу було приділено співпраці з розсадниками, які входять до Асоціації щодо надання останнім прав на легальне вирощування сортів плодових та ягідних культур, їх поширення в Україні.

За наслідками проведених зустрічей виявив готовність співпраці з українськими виробниками Інститут сортових досліджень плодових культур (Institute for Breeding Research on Fruit Crops).

5 жовтня делегація Асоціації у складі Заступника Голови Асоціації Олександра Матвіця та представників ФГ «Надія сад» з Закарпатської області, відвідали даний інститут, який

знаходиться в передмісті Дрездена. Понад 700 сортів лише яблуні, а ще сот

ні сортів вишні, черешні, малини та суниці вирощуються на 50 га даного Інституту.

Директор Інституту професор Віола Ханке та селекціонери провели цікаву екскурсію садами, організували дегустацію перспективних комплексно стійких до хвороб сортів яблуні. Подальшими планами передбачено заключення ліцензійних договорів на право розмноження Ре-сортів яблуні в ФГ «Надія сад» для поширення в українських садах, що забезпечить легальне використання нових в Україні сортів та якісне впровадження контролю Асоціації за поширенням сортів в Україні.

Фотографії з Дрездену: