У Вінниці пройшла міжнародна конференція кісточкових культур

516

ТОВ “Фруктовий Проект” за підтримки Асоціації “Укрсадпром”, ініціювали, організували та провели конференцію з міжнародною участю: “Черешня. Слива. Абрикос. Технологія, ринок, перспективи”. Понад 80 представників плодово-ягідного сектору, 5 українських експертів та 6 міжнародних експертів з Франції, Бельгії, Німеччини та Нідерландів.

Говорили передусім про історії успіху, про смачне та корисне, про експорт та ціни, проблеми та виклики, ризики, а також яким чином прорахувати процес так, щоб максимально їх уникнути.

Наприклад, французький експерт з вирощування кісточкових Тьєрі Крозе розповів про еволюцію кісточкових та революційні зміни, що відбулись у вирощуванні черешні, сливи та абрикосу за останню чверть століття. Експерт з Німеччини, Фріц Нюберлін, поділився лайфхаками у вирощуванні сливи. Про  вирощування черешні розповів Тон Ванрикель, представник бельгійського розсадника Depa-Fruit.

Учасники конференції отримали вичерпну інформацію про інновації у селекції нових сортів сливи, вишні, абрикоса, черешні та як обрати правильний та якісний посадковий матеріал, виходячи із власних планів та  попиту на ринку з досвіду компанії “Fleuren” з Нідерландів. А як попередити хворорби кісточкових, запобігти розтріскуванню черешні, покращити лежкість та транспортабельність плодів, розповів Карл Ланг (компанія “Stefes”) з Німеччини. Виробник фруктів Жофрей Гілен поділився з учасниками конференції практичним кейсом – власним ноу-хау – досвідом вирощування-доробки та логістики, що дозволяє забезпечувати стабільні якісні обсяги постачання черешні у мережі супермаркетів Європи протягом майже 20 тижнів.

Голова Асоціації, Дмитро Крошка, закцентував увагу учасників на Надважливому факторі успіху в сучасному садівництві – Якості. А ринковий аналітик Тетяна Гетьман розповіла про актуальні тенденції та очікування споживачів від сучасних виробників кісточкових.