ТОВ «ІРІГАЦІЙНІ СИСТЕМИ»: ДВА ДЕСЯТИЛІТТЯ НА РИНКУ ПРОГРЕСИВНИХ АГРОТЕХНОЛОГІЙ!

578

Cучасний сад – це не просто земельна ділянка з акуратно висадженими рядками дерев. Це високотехнологічна система, яка потребує комплексного підходу, починаючи від складання плану майбутнього саду, до облаштування технічних мереж, що забезпечать економний та ефективний полив дерев,  їхнє підживлення всіма необхідними елементами. Сприянням у впровадженні таких систем от вже понад 20 років займається компанія ТОВ «Ірігаційні системи»,  створена як комерційний підрозділ Інституту водних проблем і меліорації НААН України, з метою впровадження нових технологій і виконання комплексу робіт з проектування та будівництва систем зрошення. Невдовзі після створення компанія почала виконувати також проекти зі створення багаторічних насаджень та здійснювати технологічний супровід проєктів.

Директор Дмитро Ромащенко

За два десятиліття своєї плідної діяльності ТОВ «Ірігаційні системи» розроблено сотні проєктів створення багаторічних насаджень та їх зрошення, зокрема, плодових та горіхових садів, ягідників тощо. Зусиллями спеціалістів товариства в різних областях України на площі понад 5000 га побудовані  системи краплинного зрошення багаторічних насаджень. Серед замовників компанії є особисті селянські господарства та фермери, що мають кілька гектарів землі, і потужні агрохолдинги, в чиєму розпорядженні тисячі гектарів. Практично всі провідні садівничі господарства України співпрацювали з спеціалістами компанії: ФГ «Коник» та ТОВ «Блу Беррі» на Закарпатті, ТОВ «Агроеталон» ТОВ «Фаетон» та ТОВ «Український волоський горіх» на Вінниччині,  ПП «Флора»,  ФГ «Дари Волині» та ТОВ «Володимирські сади» на Волині, ТОВ «Сади Дніпра» та ТОВ «Придніпровське» в Дніпропетровській області, ТОВ «Сади Донбасу» та ТОВ «Бахмутський розсадник» на Донбасі, ТОВ «Бетек» та ТОВ «Українська ягода» на Житомирщині, ПП «Аронія» та ТОВ «Долина агро» на Івано-Франківщині, ТОВ «Мелітопольська черешня» в Запорізькій області,  ТОВ «Артіль» та ТОВ «АФ Весна 2011» на Київщині, ТМ «Золота амфора» та ФГ «Фруктовий рай» в Криму, ТОВ «Львівський сад», ФГ «Ролів агро» та ТОВ «ТБ Сад» на Львівщині, ТОВ «Фрукти Полтавщини»  та ФГ «Гарант» з Полтавщини, ФГ «Гадз», ТОВ «Україна» та ПАП «Аркадія» на Тернопільщині, АФ «Білозерська» та ДП «ДАФ ім Солодухіна» на Херсонщині, ДСП «Агропартнер», ТДВ «Городоцьке», ФГ «Сам+» та  СПП «Фарна» в Хмельницькій області, ТОВ «Золотоніські сади», АПК «Маїс» та LNZ Group на Черкащині, ТОВ «Дністрові сади», ТОВ «МАС» та ПП «Грінлайн» в Чернівецькій області. Такий підхід дозволяє «Ірігаційним системам» залишатися лідером в сфері проектування та будівництва систем зрошення на території України протягом тривалого часу.

Виставковий стенд ТОВ «Ірігаційні системи»
Система краплинного зрошення побудована вчасно

Зі слів директора ТОВ «Ірігаційні системи» Дмитра Ромащенка, працюючи в садівничих господарствах в різних ґрунтово-кліматичних умовах практично всіх областей України, спілкуючись з їх власниками, керівниками та спеціалістами,  враховуючи власний досвід роботи в своїх садах та розсаднику, ми розуміємо, що потрібне об’єднання професіоналів, потрібна галузева платформа для лобіювання, розробки єдиної стратегії розвитку садівничої галузі. Саме тому ми виступили одним із засновників новоствореної Асоціації «Укрсадпром», а наш  головний інженер проектів Олександр Матвієць працював заступником Голови Асоціації, а зараз є її очільником. Приємно бачити що на сьогодні Асоціація розвивається, стала потужним  авторитетним громадським галузевим об’єднанням однодумців. Створення друкованого органу асоціації є одним з підтверджень цього.

У ТОВ «Ірігаційні системи» є кілька основних напрямків діяльності, зокрема:

Розробка проєктів створення багаторічних насаджень.  В процесі проєктування замовникам надаються консультації відносно технологій закладки саду, придбання садивного матеріалу, здійснюється допомога в практичному втіленні проекту. При цьому застосовується досвід аналогічних проектів в Україні, так і досвід  передових у садівництві країн (Італія, Бельгія, Голландія, Польща тощо). За бажання організовуються ділові поїздки у діючі господарства, для переймання практичного досвіду. До розробки таких проектів залучаються провідні наукові співробітники Інституту садівництва НААН України. Розробляються та надається супровід щодо створення багаторічних насаджень (виноградники, зерняткові, кісточкові і горіхоплідні культури, ягідники, розсадники тощо). Комплекс заходів із проєктування передбачає аналіз ґрунтово-кліматичних умов майбутнього саду, вибір породно-сортового складу та технології садіння та вирощування, розробка кошторису, оформлення паспорту насаджень та інші.

Відбір зразків грунту проводить Андрій Матвієць

Розробка проєктів та  будівництво  систем зрошення багаторічних насаджень (зокрема, з водонакопичувальними басейнами)

Розробка даних проєктів передбачає аналіз ґрунтово-кліматичних умов, аналіз поливної води, вибір технічних засобів для зрошення,  підготовка матеріалів для отримання дозволу на спецводокористування та розробку кошторису. Відносно зрошення саду (при необхідності) в робочому порядку розглядаємо в процесі проектування саду всі можливості з водозабезпечення земельної ділянки і будівництва системи зрошення саду.  Вартість будівництва і комплектуючих системи краплинного зрошення 1 га саду може становити від 30 до 80 тис грн. в залежності від джерела зрошення та відстані до нього, конфігурації ділянки, схеми посадки і т.д. Детальна вартість вказується в комерційній пропозиції.

Краплинне зрошення – це сучасний, ресурсоощадливий, екологічно безпечний спосіб поливу. Його основна технологічна ознака – нормована подача води із розчиненими в ній елементами живлення, мікроелементами та засобами захисту безпосередньо в зону живлення рослини відповідно до їх біологічних особливостей. Нормована подача води та локальний характер зволоження кореневого шару ґрунту визначають низку переваг краплинного зрошення порівняно з традиційними способами поливу плодових культур (дощуванням, поверхневим поливом). Однак ці переваги можуть бути реалізовані лише за умови дотримання чітко визначених та стандартизованих вимог до технологічного процесу поливу. Вигодами ж від застосування краплинного зрошення будуть: висока продуктивність сільськогосподарських культур при їхній високій товарній та споживчій якості,  економія води в 2 – 3 рази, економія добрив та мікроелементів на 30-40%, зниження витрат ручної праці на експлуатацію та технічне обслуговування систем мікрозрошення за рахунок повної автоматизації процесу водорозподілу, та – що особливо важливо в умовах поглиблення екологічної кризи – зменшення негативного впливу на ґрунти та довкілля.

Будівництво систем зрошення

Інженер Євген Золотарьов закінчив монтажні роботи в ФГ Пастуха В.Ф.

Співвласник ТОВ Артос Олександр Пересипкін задоволений роботою системи зрошення саду. Промивка насосно-фільтаційного вузла.

Розробка проєктів систем зрошення польових культур (дощування). У зв’язку з тим, що в Україні в зонах із середнім і недостатнім зволоженням для стабільних врожаїв необхідно застосовувати зрошення, широкого застосування отримали дощувальні сільськогосподарські машини. Вони служать для поповнення запасу вологи в ґрунті в посушливу пору року. Шляхом застосування частих поливів з малими нормами можна постійно підтримувати необхідну вологість ґрунту, тим самим створюючи умови для сприятливого росту і розвитку сільськогосподарських культур.  Якісна дощувальна сільськогосподарська техніка перетворює водний потік в дощові краплі, направляє їх на певну відстань, рівномірно розподіляє по всій площі поливу. Якість дощу − одна з основних характеристик установки, за якою судять про ефективність її роботи.

 Окрім профільної діяльності, зазначеної в самій назві ТОВ «Ірігаційні системи», компанія займається будівництвом паркових зон, спортивних майданчиків і широким спектром земляних робіт.  Зокрема, це такі кваліфіковані послуги, як геологічні  та геодезичні роботи на майданчику, подальший геодезичний супровід будівництва, оформлення ППР влаштування котловану або технологічної карти, розчищення території та вивезення будівельного сміття, зняття рослинного шару, будівництво тимчасових доріг,  розробка, риття та шпунтові огорожі котлованів, виїмка та вивіз ґрунту на спеціалізовані полігони, риття траншей, влаштування насипів, риття водойм та пожежних ставків, переміщення, укладання,  ущільнення та зворотна засипка ґрунту, влаштування ґрунтових та піщано-гравійних подушок, вертикальне планування тощо.

Компанія також реалізує  найрізноманітніше сільськогосподарське обладнання та техніку провідних світових та вітчизняних виробників. За наукової підтримки Інституту водних проблем і меліорації НААН України, ТОВ «Ірігаційні системи»  здійснює впровадження наукових розробок і сучасних досягнень у виробництво. Детальніше про компанію та її послуги можна дізнатися на сайті компанії.

Побудована система краплинного зрошення саду з водонакопичувальним басейном в ФГ «Перлина Надросся» на Вінниччині