Сертифікат Global G.A.P.: безпечна продукція – запорука сталого розвитку бізнесу

620

В Україні поступово збільшується кількість підприємств, що сертифікуються за стандартом Global G.A.P. – якщо, за словами Валентини Березан, аудитора систем менеджменту безпеки харчової продукції, директора «ISA Sert Україна», на початку 2018 року за напрямком «Фрукти та овочі» отримано до 40 сертифікатів Global G.A.P., то до кінця п.р. їх кількість зросте  в 2 рази.

Як зауважує В.Березан, Global G.A.P. є міжнародним визнаним стандартом сільськогосподарського виробництва для безпечного і сталого виробництва продуктів харчування. Сертифікація допомагає поліпшити на підприємстві систему соціального управління, застосувати належні сільськогосподарські практики та сприяє підвищенню авторитету серед постачальників і покупців.

«Перевагами впровадження стандарту Global G.A.P. також є зниження впливу людського фактору на безпеку харчових продуктів і репутаційних ризиків щодо безпечності продукції, отримання доступу до локальних і глобальних ринків, постачальників і роздрібних торговців, підвищення ефективності управління компанією, знаження витрат за рахунок скорочення кількості перевірок на фермах, підтвердження виконання Глобального договору Організації Об’єднаних Націй про продовольчі і сільськогосподарські принципи. Компанія з’являється в базі сертифікованих компаній Global G.A.P., що надає їй більш широке визнання та сприяє зростанню довіри клієнтів», – зазначає В.Березан.

Global G.A.P. визнається GFSI (Глобальна ініціатива з безпеки харчових продуктів), тому відповідає вимогам, що пред’являються роздрібними торговцями, гарантуючи їм високий рівень захисту інтересів споживачів. Стандарт Global G.A.P. може бути використаний будь-якою компанією-виробником харчових продуктів, як покривних так і непокривних культур.

Global G.A.P., також відомий як Integrated Farm Assurance Standard (IFA), застосовується для виробництв харчової продукції в первинному секторі. «Можливі два варіанти сертифікації згідно Global G.A.P. Перший – одиночний виробник з/без додаткової системи управління якістю, другий – кілька виробників з обов’язковою системою управління якістю», – додає В.Березан.

Довідково

Між компанією «ISA Sert Україна» та Асоціацією «УКРСАДПРОМ» підписано меморандум про співпрацю. Відповідно до документу, для членів Асоціації передбачена знижка до 15% на сертифікацію за стандартом Global G.A.P, вартість попереднього аудиту за цим стандартом (з розширеним звітом по всім пунктам опитувального листа) для членів Асоціації складає 15000 грн. з ПДВ.

Офіс ISA Sert в Україні:

01001, м. Київ, вул. Еспланадна, 20

тел.: 044 229 66 17

E-mail: info@isacert.com.ua

Також Асоціація уклала меморандум про співпрацю з ТОВ «Центр розвитку якості», відповідно до якого члени Асоціації можуть пройти онлайн-навчання по стандарту ISO 9001:2015 зі знижкою 20%.

http://www.qdc.com.ua/obuchenie/seminaryi-biznes-treningi-i-konferentsii/perechen-seminarov-i-biznes-treningov/

Процедура отримання доступу до онлайн курсів: http://www.qdc.com.ua/onlayn-treningi/#1532948923217-c16516c1-7416