Семінар: сучасні технологій вирощування черешні (підсумки заходу)

496

8 липня 2017 року в м. Херсон пройшов семінар «Сучасні технологій вирощування черешні», організатором якого виступив Аграрний Центр БРІДЖЕС в рамках співпраці з Асоціацією «УКРСАДПРОМ» за підтримки проекту Американського Агентства з Міжнародного Розвитку (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку». Семінар провів доктор агрономічних наук Університету Штату Колорадо, США, агроном бізнес програми БРІДЖЕС Рональд Годін.

У заході взяли участь близько 40 фермерів, що займаються вирощуванням черешень. Під час семінару були обговорені питання виробництва черешні в садах старого типу та садах з використанням сучасних інтенсивних технологій вирощування. Р.Годін. зокрема, зупинився на аспектах підбору сортів для різних типів ґрунтів, засобах захисту рослин від шкідників та хвороб, зокрема органічних, управлінні ґрунтами, правилах збору врожаю та ін.

Під час практичної частини, що пройшла на базі СТОВ «Енограй», Р.Годін продемонстрував різні способи обрізки черешень. Також в садах СТОВ «Енограй» учасники змогли оцінити результати застосування кращих світових сучасних технологій вирощування черешень.

 

Олена Бушмакіна, координатор проектів БРІДЖЕС

«Черешня є традиційною культурою, яку вирощують на півдні України, окрім того, ми отримали багато запитів на організацію заходу, де була б надана інформація про агрономічні особливості вирощування черешень. З огляду на це, було прийнято рішення про проведення семінару.

Дійсно, семінар був корисним. Цікавим було поєднання теоретичного та практичного досвіду. Отримали також багато позитивних відгуків від наших партнерів та представників компаній, які відвідали захід. З професійної точки зору всім було цікаво».

 

Максим Литвиненко, директор СТОВ «Енограй»

«Семінар був інформативним – за той час, що було відведено, пан Годін зміг максимально поділитися своїм досвідом. Зокрема, під час виступу окрему увагу було приділено вибору найкращiх на сьогодення пiдщеп та сортів, якi використовують свiтовi лiдери виробництва черешнi.. Представлені експертом сорти, вже вирощуються в Україні, хоча і не в тому обсязі, як хотілось би. Але саме з цими сортами можна було б виходити на світовий ринок, оскільки вони є більш транспортабельними у порівнянні з плодами сортів вітчизняної селекції, а також стабільно дають крупні плоди, калібру 28+».