Робоча поїздка делегації членів Асоціації «УКРСАДПРОМ» до Республіки Молдова

1223

31 листопада – 1 грудня 2017 року в рамках робочої поїздки в Республіку Молдова делегація членів Асоціації «УКРСАДПРОМ» на чолі з головою Асоціації Дмитром Крошкою на запрошення партнерів – Асоціації «Молдова Фрукт» – взяла участь у національній конференції «Фруктовий бізнес Молдови».

Під час заходу члени української делегації ознайомилися зі станом галузі садівництва в Молдові та перспективами розвитку. Зокрема, як зазначив виконавчий директор Асоціації «Молдова Фрукт» Юрій Фала, врожай яблук в країні оцінюється на рівні 74 тис. тонн, більша частина якого відправлена на експорт. Він також зауважив, що уряд компенсував збитки через заморозки садівникам більше 15 млн. леїв, а також передбачило більше 800 млн. леїв інвестицій у галузь. За словами Ю.Фали, у найближчі 10 років планується за рахунок дворазового збільшення врожаю яблук, черешні та персика і триразового – по вишні та абрикосу збільшити загальний врожай фруктів до 1 млн. тонн. Запланований обсяг інвестицій у галузь очікується на рівні більше 10 млрд. леїв (На 1.12.2017 1 лей = 1,57 грн.). Основні напрямки запланованих інвестицій – оновлення насаджень (зміна сортового складу та акцент на використанні якісного садивного матеріалу) та будівництво нових фруктосховищ.

Також в рамках робочої поїздки голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Д. Крошка та генеральний директор Науково-практичного інституту садівництва, виноградарства та харчових технологій Республіки Молдова Даду Костянтин підписали Угоду про акредитацію, відповідно до якої установою буде проводитися лабораторний контроль якості маточних насаджень на наявність вірусів, хвороб і шкідників, що можуть вплинути на якість садивного матеріалу.