Рік невтомної та результативної праці

1681

Минулого року, 23 березня, було перегорнуто нову сторінку в історії розвитку українського садівництва та ягідництва. Саме в цей день відбулося зібрання Установчих зборів Асоціації «УКРСАДПРОМ» в м. Києві. Засновниками Асоціації стали 10 професійних садівничих господарств з 5 областей України. Сьогодні кількість членів Асоціації перевищує 60. Це не лише господарства, що займаються садівництвом та ягідництвом, а й плодорозсадники, компанії, що пропонують обладнання для галузі, наукові установи. Своєю діяльністю Асоціація охоплює понад 150 підприємств галузі з 16 областей України.
За минулий рік було досягнуто чимало результатів. Зокрема, розроблено добровільну сертифікацію плодорозсадників, ведеться робота з популяризації української плодово-ягідної продукції на світовому ринку, ініційовано узгодження на державному рівні з основними країнами-імпортерами фітосанітарних умов експорту фруктів, відновлено держпідтримку галузі у розмірі 75 млн. грн. на рік, визначення садівництва отримувачем державних дотацій, ініційовано заснування професійного свята – Дня працівників садівничої галузі, проведено низку галузевих заходів тощо. Крім того, Асоціація вступила до Світової асоціації виробників яблук та груш, Китайської торгової асоціації, представляючи таким чином українских садівників на світовому рівні. Варто зазначити, що отримані результати – це, в першу чергу, наслідок згуртованих дій всіх членів Асоціації. Попереду – продовження початої роботи для подальшого розвитку галузі садівництва та ягідництва.