Міжгалузева кооперація – запорука розвитку АПК України

906

27 липня 2018 року в офісі Асоціації «УКРСАДПРОМ» відбулася зустріч голови Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитра Крошки з президентом Фітосанітарної Асоціації України Владиславом Седиком і виконавчим директором Української Асоціації Виробників Картоплі Оксаною Руженковою.

Під час зустрічі обговорювалися проблеми фітосанітарного контролю плодово-ягідної та овочевої продукції та залучення приватних лабораторій для проведення аналізів, зокрема, для встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів. Так, О.Руженкова зазначила, що приватні лабораторії менш бюрократизовані за державні, а відтак, співпраця з ними може бути більш ефективною для бізнесу.

Також учасники зустрічі обговорили перспективи впровадження приватних стандартів.

«Ми можемо запозичити цей інструмент, оскільки наразі виробникам картоплі та її переробникам важко знайти спільну мову. Запропонований інструмент може стати в нагоді для крохмальної галузі, що народжується», – зауважила О.Руженкова.

У свою чергу Д.Крошка відзначив, що радо вітає подібні зустрічі, спрямовані на обмін досвідом між галузевими асоціаціями, оскільки їх мета полягає не лише у розвитку окремої галузі, а й всього агросектору України.