Депутати ВР чують вимогу садівників про запровадження в Україні нульового ПДВ на фрукти.

409
Озвучену садівниками вимогу запровадити нульовий ПДВ на фрукти, які є важливою категорією продуктів харчування, підтримав чинний народний депутат ВР України аграрій Іван Чайківський. 

Секретар Аграрного комітету Верховної Ради ІХ скликання, народний депутат Іван Чайківський (аграрій за покликанням) у коментарі виданню Agropolit.com розкритикував керівництво України за відсутність дієвих кроків для стабілізації економіки.

На думку політика, сподіватися, що все владнається саме собою, урядовцям не варто. Навів і приклад західних країн, де кризу в економіці долають передусім зниженням податків на соціально важливі товари.

Так, політик з цього приводу зазначив: «Сьогодні вище керівництво країни не приділяє належної уваги економічним процесам. І все пущене на самоплив, в той час як у Європі більшість країн встановили нульове ПДВ для низки продуктів харчування, в Україні ці товари оподатковуються 20% і це загрожує стабільності роботи наших виробників, які вже перед новим роком казали про неможливість роботи в таких умовах».

Така заява політика підтримує одну із вимог, яку  асоціація «Укрсадпром» за посередництва своєї Наглядової Ради прийняла 21 січня 2022 року та відкрито направила до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України. А саме: «Запровадити нульовий ПДВ на продукцію садівництва — так само, як це протягом півроку заплановано зробити у всіх країнах ЄС».

Асоціація «Укрсадпром» й надалі наполягатиме на тому, що садівнича галузь є невіддільною частиною агропромислового комплексу країни, а плодова продукція, вирощена українськими садівниками, є стратегічно важливим компонентом продовольчої безпеки України, й на неї, як і на решту харчів у зоні впливу ЄС в умовах нинішньої економічної кризи має бути встановлений нульовий ПДВ.