Білорусько-українське партнерство: кооперація у садівництві

1312

 

За підтримки Посольства України в Білорусі у грудні 2016 року відбудеться Білорусько-український форум з кооперації у садівництві України та Білорусі. Про це було домовлено під час робочої зустрічі на спільній нараді української делегації із білоруськими партнерами у Мінську 12 вересня. Організаторами виступатимуть Торгово-промислові палати України та Білорусі, Асоціація “Укрсадпром” та Асоціація “Белсадпитомник”.

Ініціювання подібного заходу було зумовлено декількома причинами. По-перше, Білорусь є основним споживачем українських яблук. По-друге, через відсутність будь-яких спільних заходів садоводів двох країн, форум може стати інструментом для налагодження зовнішньо-економічної діяльності у галузі садівництва та обміну досвідом між учасниками галузі, асортименту та обсягів товарів і послуг у зовнішній торгівлі, а також збільшення обсягів грошового обігу між Україною та Білоруссю.

Таким чином,  Торгово-промисловими палатами та галузевими Асоціаціями двох країн було прийнято рішення про налагодження відносин, активізацію діяльності з метою розширення асортименту товарів та послуг, постачальниками яких є промислові підприємства і галузі двох країн.

Учасниками форуму стануть члени галузевих асоціацій України та Білорусі – професійні садівники та розсадники, представники Торгово-промислових палат даних країн, а також представники суміжного бізнесу. Це і торгові мережі, дистриб’ютори, переробники, а також підприємтсва, які спеціалізуються на виробництві обладнання, пакування та інструментів, необхідних для використання у промисловому садівництві Білорусі та України.

Очікується, що захід пройде за підтримки Міністерства сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У програмі форуму очікується обговорення стану та перспектив промислового садівництва двох країн, огляд потенціалу двостороннього співробітництва промислових підприємств галузі садівництва, а також обмін досвідом щодо контролю за поширенням та обігом сортів плодових і ягідних культур. Таким чином, проведення презентацій учасників Форуму, їх знайомство з механізмами роботи керівників провідних галузевих підприємств та Асоціацій, ухвалення спільних рішень, укладення попередніх договорів, стануть початком для плідної двосторонньої співпраці двох країн у галузі садівництва. Зокрема, планується підписання Угоди про партнерство та співпрацю між Асоціацією “Укрсадпром” (Україна) та Асоціацією “Белсадпитомник” (Білорусь).

*Довідково:

Асоціація “Белсадпитомник”

Заснована у 1998 році. Генеральний директор – Анатолій Коренько.
Напрям діяльності: організація садівництва та розсадництва на території Республіки Білорусь.
За майже 20 років роботи Асоціацією проведено ряд спеціалізованих семінарів по інтенсифікації плодівництва. Створена програма “Плодівництво”, мета якої виховання кваліфікаційних спеціалістів-плодоводів. Діяльність Асоціації на 2008 рік отримала вагомі результати: виробництво фруктів в громадському секторі досягло 100 тис. т., саджанців – 1,5 млн шт., Щорічна посадка садів дійшла до 2 тис. га.

Асоціація «Укрсадпром»

Заснована в березні 2016 року. Голова Асоціації Дмитро Крошка.
До складу Асоціації входять виробники фруктів, ягід та горіхів, саджанців дерев, галузева корпорація та наукові установи з 15 регіонів України. Сумарне виробництво плодів та ягід у цих областях становить 1605 тис. тонн або майже 75 % від загальноукраїнського і здійснюється на 130 тис. га, що становить 63 % від всієї площі плодоягідних насаджень в Україні.
Членами Асоціації пропонується понад 20 найменувань різноманітних фруктів, ягід, горіхів та саджанців для споживачів.
Урожайність яблук на підприємствах Асоціації у 2-4 рази перевищує середню по Україні і становить від 200 до 500 ц/га.
Асоціація об’єднує виробників, які забезпечують половину (понад 200 тис. тонн) промислового виробництва плодів і ягід в Україні.
На підприємствах, що входять в Асоціацію, зайнято близько 12 тис. чоловік.
Наявні фруктосховища учасників Асоціації забезпечують зберігання майже 100 тис. тонн фруктів.