30 березня 2018 року відбулося засідання Ради Асоціації «УКРСАДПРОМ»

1416

30 березня 2018 року відбулося засідання Ради Асоціації «УКРСАДПРОМ». Зокрема, під час засідання було затверджено стратегічні цілі Асоціації на 2018 рік.

Протягом 2017 року Асоціація активно працювала у напрямку збільшення державної підтримки галузі. У результаті злагоджених дій керівництва та Ради Асоціації, фактично на підтримку садівництва у 2017 році з держбюджету було направлено 299,3 млн. грн. проти запланованих 75 млн. грн. У 2018 році в бюджеті передбачено 300 млн. грн. на підтримку галузі. Асоціація «УКРСАДПРОМ» продовжить у 2018 році роботу зі збільшення держпідтримки галузі як один із пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Другою стратегічною ціллю Асоціації на 2018 рік є підтримка зменшення податкового навантаження на виробників плодово-ягідної продукції, зокрема, зменшення ставки ПДВ. Нагадаємо, що наприкінці 2017 року Асоціація виступила з пропозицією встановлення для садівничих господарств ставки ПДВ на рівні 7%, що повністю відповідає існуючій податковій системі в Європі. Проте ні парламент, ні уряд не підтримали ініціативи Асоціації.

Останні дослідження свідчать про збільшення кількості трудових мігрантів з України. Значна кількість людей виїздить за кордон саме на сезонні роботи – догляд та збирання врожаю. Таким чином, українські садівничі господарства страждають через дефіцит кадрів. Тож Рада Асоціації «УКРСАДПРОМ» ухвалила рішення про підтримку політики боротьби із трудовою міграцією з України працездатного населення.