15 червня відбулися чергові Загальні збори Асоціації «УКРСАДПРОМ»

806

15 червня 2017 року під час Дня поля та саду в ФГ «Гадз» відбулися чергові Загальні збори Асоціації «УКРСАДПРОМ». Виступаючи з вітальним словом, Петро Гадз окреслив основні досягнення галузевого об’єднання професійних виробників плодово-ягідної продукції – зокрема, було відновлено реальну державну підтримку галузі, повернено кредиторську заборгованість, що утворилася за попередні роки, українські виробники фруктів і ягід почали активно просувати свою продукцію на світових ринках шляхом участі у міжнародних галузевих виставках, що сприяло збільшенню обсягів її експорту.

Під час зборів члени Асоціації розглянули та затвердили стратегічні напрямки діяльності галузевого об’єднання. Було обговорено доцільність відкриття ринку землі в Україні з умовою пріоритетного придбання землі під багаторічними насадженнями власниками таких насаджень та інфраструктури і вирішено ініціювати впровадження пілотного проекту ринку землі в садівництві. Це дозволить відпрацювати механізми оцінки та переоформлення землі, а також розрахунку за землю та реєстрації прав на неї, що з огляду на те, що ділянки під багаторічними насадженнями значно менші ніж під зерновими та олійними культурами, дозволить уникнути спекуляцій та перевантаження адміністративного ресурсу. До того ж для садівництва вільний ринок землі є досить важливою умовою розвитку бізнесу та захисту інвестицій, оскільки вартість активів, розташованих на цих землях – садивний матеріал, системи зрошення, шпалери, комунікації, протиградові системи, фруктосховища тощо – може в рази перевищувати вартість самої землі, яка може бути сьогодні.

Також Загальними зборами Асоціації «УКРСАДПРОМ» затверджено ініціювання встановлення для садівництва ставки ПДВ на рівні 7%, що повністю відповідає існуючій податковій системі у Європі. Такі умови оподаткування не тільки порівняють у можливостях європейських та українських садівників, а й забезпечать розвиток галузі та держави у майбутньому.

Ще одним проблемним питанням для розвитку промислового садівництва є вартість підключення садівничих господарств і об’єктів інфраструктури у галузі до електромережі, яка може бути рівною вартості всього об’єкта, який буде підключатися. Загальні збори Асоціації «УКРСАДПРОМ» уповноважили керівництво галузевого об’єднання ініціювати перегляд тарифів на підключення садівничих господарств і об’єктів інфраструктури у галузі до електромережі.

Загальні збори також узгодили необхідність реформування санітарних норм щодо відстані промислових садів до житлових будинків. Сьогодні діють ще радянські санітарні норми, які не допускають створення промислових багаторічних насаджень менше ніж за 300 м від житлових будинків. Ця вимога була пов’язана з протруйниками, які використовувалися раніше. Сучасні садівничі господарства піклуються про безпечність своєї продукції, а тому застосовують більш безпечні речовини та технології їх внесення. Проте через дію вказаної норми частина земель, яка могла бути використана під багаторічні насадження, пустує. Зокрема, ця проблема є досить актуальною для густо населених регіонів, наприклад Чернівецької області.

Особливу увагу члени Асоціації приділили обговоренню питання цінової політики переробних підприємств. Зокрема, Загальні збори узгодили направити колегіальне звернення до переробників плодово-ягідної продукції з інформуванням про собівартість продукції (сировини) у промислових виробників та пропозицією про недопущення зниження закупівельних цін нижче собівартості сировини та інших антикурентних дій. Натомість члени Асоціації готові взяти на себе зобов’язання забезпечити переробні підприємства необхідною сировиною.

Загальними зборами Асоціації «УКРСАДПРОМ» було також підтримано звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України з проханням включити до програми держпідтримки садівництва відшкодування, окрім вартості придбаного садивного матеріалу, витрат на шпалери та протиградові системи. Асоціацією також має бути проведено роз’яснювальну роботу щодо необхідності використання протиградових систем для збереження врожаю плодово-ягідної продукції. Цього року різкі коливання добових температур стали причиною частих і сильних градів в регіонах, які завдають значної шкоди врожаю та можуть фактично за одну годину знищити багаторічну працю. Протиградові системи можуть не лише зберегти врожай, а й захистити інвестовані у створення багаторічних насаджень кошти.

Також Загальними зборами було прийнято до Асоціації «УКРСАДПРОМ» 29 нових виробників та їх об’єднань. Вітаємо господарства, що долучилися до Асоціації садівників, у нашій дружній спільноті!

Крім того, до складу Ради Асоціації «УКРСАДПРОМ» було включено Івана Гречківського (ТОВ «Фемілі Гарден») та Антона Рубана (ТОВ «Дельтафрут»).