П’ятниця, Лютий 26, 2021

Експертиза проектно-кошторисної документації на створення та зрошення плодових та ягідних багаторічних насаджень

Враховуючи набуття чинності Законом України від 08.12.2015 № 864-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами», в Україні скасований механізм перевірки відповідності проектів на створення та зрошення багаторічних плодових та ягідних насаджень, що позбавляє промислових садівників можливості перевірити правильність складання проектів проектними організаціями, відповідність проектів державним стандартам та вимогам сучасності тощо.

З метою захисту інтересів членів Асоціації, 26 серпня 2016 року Загальними Зборами Асоціації “Укрсадпром” було прийнято рішення про проведення Асоціацією експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних плодових та ягідних насаджень та затверджено Порядок її проведення.

З цією метою, Асоціацією було сформовано необхідну матеріально-технічну базу та сформовано необхідний штат кваліфікованих працівників, що створює можливість для проведення експертизи проектів та підготовки обгрунтованих висновків.

В результаті проведення експертизи, Асоціацією видається висновок, яким підтверджується відповідність проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних плодових та ягідних насаджень наступним державним стандартам:

  • проектно-кошторисна документація, виконана відповідно до ДСТУ 4951:2008 «Насадження плодові. Проектування. Загальні вимоги», ДСТУ 4950:2008 «Проектування розсадників плодових культур. Загальні вимоги», ДСТУ 4952:2008 «Ягідні насадження. Проектування. Загальні вимоги», ДСТУ 4930:2008 «Розсадники. Плодові, ягідні та виноградні насадження. Проектування систем зрошування. Загальні вимоги»;
  • вихідна документація відповідно до ДСТУ 4951:2008 «Насадження плодові. Проектування. Загальні вимоги», ДСТУ 4930:2008 «Розсадники. Плодові, ягідні та виноградні насадження. Проектування систем зрошування. Загальні вимоги».

Експертиза проектно-кошторисної документації здійснюється безоплатно.