Відбулась міжнародна конференція з вирощування ягідних культур

917

 

ТОВ “Фруктовий Проект” та Асоціація “Укрсадпром”, ініціювали, організували та провели 3-тю міжнародну конференцію з ВИРОЩУВАННЯ ЯГІДНИХ КУЛЬТУР: ЧОРНИЦЯ ВИСОКОРОСЛА (21 лютого, Вінниця).

 

Чи варто продовжувати розширювати площі під насадженнями чорниці високорослої?

Ягоду яких сортів закладати та які технології використовувати?

На які ринки орієнтуватися та як бути конкурентоспроможними на них?

Як організувати системний, стійкий та прибутковий ягідний бізнес?

Конференція об’єднала провідних світових експертів, виробників, що вже вирощують чорницю високорослу, інвесторів, що планують її закладання, компанії що представляють різноманітні ресурси, необхідні для розвитку ягідного бізнесу.

За результатами дослідження, площі під насадженнями чорниці високорослої в Україні практично подвоїлися з 2016-го року. У 2018-му році було закладено принаймні 700 га. Цілий ряд компаній мають намір розширювати площі і у 2019-му році. Станом на 2018-й рік загальна площа під насадженнями чорниці високорослої перевищила 2,1 тис. га, а валовий збір 3,7 тис. т.

В умовах стрімкого зростання пропозиції продукції на внутрішньому ринку, обмеженому платоспроможним попитом, можливість виходу на експортні ринки стане питанням №1 для вітчизняних виробників.

За офіційними даними, у 2018-му році експорт ягоди знизився на 35% у кількісному та на 45% у вартісному вигляді, порівняно з попереднім роком. Проте українські компанії продовжують активно працювати над розвитком експорту ягоди, зокрема розширюючи представництво на провідних профільних міжнародних виставках та конференціях.

Варто наголосити, що процеси, подібні до тих, що відбуваються в Україні: швидке зростання площ та обсягів продукції, намагання вийти та закріпитися на ринках ЄС, Великої Британії, азійських країн, мають місце в цілому ряді країн по всьому світу: у Перу, ПАР, Колумбії, Гватемалі, Румунії… І попри те, що обсяги торгівлі і споживання чорниці високорослої у світі мають дуже обнадійливі прогнози, для того щоб зайняти свою нішу на світовому ринку, необхідна швидка та системна робота.

Кожен, хто не зміг відвідати захід, може придбати матеріали конференції. Пишіть або телефонуйте: fruit.project.ua@gmail.com, 097-663-98-10, 050-413-54-42.