Укрсадпром та УКАБ: Посилення співпраці аграрних асоціацій

2556

31 січня у Вінниці підчас фінального семінару-наради «Використання деревної біомаси від обрізки та викорчовування аграрних насаджень в енергетичних цілях: визначення пілотних проектів», що проводився у рамках проекту uP_running програми Європейського Союзу HORIZON 2020, відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Асоціацією «Укрсадпром» та Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу». Документ був підписаний головою «Укрсадпром» Дмитром Крошкою та генеральним директором УКАБ Тарасом Висоцьким.

Як зазначив під час свого виступу Дмитро Крошка, укладена угода, в першу чергу, дозволить об’єднати зусилля двох потужних профільних асоціацій для захисту інтересів сільгоспвиробників, зокрема садівників.

«Досить символічним є місце підписання меморандуму – в рамках заходу, присвяченому використанню відходів садівництва для енергетичних цілей. Наша асоціація надала підтримку семінару, організованому Українським клубом аграрного бізнесу, і це один із перших спільних проектів, спрямованих на зниження собівартості продукції шляхом ефективного використання відходів», – зазначив Дмитро Крошка.

Він також підкреслив важливу соціальну роль садівництва для розвитку сільських громад. «Досить часто підприємства, що займаються садівництвом, є майже єдиним місцем праці на селі. Використання відходів садівництва для енергетичних цілей дозволить зменшити видатки місцевих бюджетів на опалення комунальних закладів, в першу чергу, призначених для дітей, а також дозволить вирішити проблему садівників, пов’язану з оновленням багаторічних насаджень», – зауважив Дмитро Крошка.

В рамках семінару особливу увагу було також приділено питанням кооперації. Під час обговорення було запропоновано впровадити вертикальну модель кооперації.

«Коли говорять про кооперацію, найчастіше мають на увазі горизонтальну модель співпраці в рамках галузі. Ми ж запропонували об’єднати зусилля садівників, місцевих рад та обласних теплокомуненерго для більш ефективного вирішення зазначених проблем», – пояснив Дмитро Крошка.

Довідково. Проект uP_Running покликаний відкрити високий потенціал відходів садівництва та виноградарства у формі деревної біомаси, отримуваної від технологічної обрізки, корчування (ОВСН) для сталого використання в енергетичній галузі. uP_running створений з амбіцією стати “ключем” до поширення ефективного використання деревної біомаси агросектору в Європі. Покликання проекту полягає в розвитку обізнаності аграрної та енергетичної галузей щодо потенціалу і додаткової вигоди такого альтернативного палива, як деревна біомаса від плантацій та садів, а також зменшити загальний рівень скептицизму стосовно технологічних бар’єрів і потенційних ризиків. Відповідно, проект має продемонструвати ключові інструменти, переконати гравців ринку у вигоді роботи ланцюгами доданої вартості ОВСН та в результаті поширити енергетичну утилізацію деревної біомаси, як вторинної продукції АПК, серед багатьох учасників ринку в 7 країнах Європи.