УКРСАДПРОМ ознайомив керівництво WNISEF та USAID з українським садівництвом

1447

9 жовтня відбулась зустріч членів Ради директорів Western NIS Enterprise Fund (США), USAID (США) із керівництвом та членами Асоціації «УКРСАДПРОМ», що пройшла на території Кластеру Агровесна у Макарівському районі Київської області.

З боку керівництва Асоціації, гостей з Вашингтону, вітали голова Ради Асоціації Василь Козак та голова Асоціації Дмитро Крошка.

Під час зустрічі, було обговорено результати участі членів Асоціації у міжнародних виставкових заходах, які підтримувались WNISEF та USAID, а також особливої уваги було приділено стану галузі садівництва в Україні. Важливий наголос під час зустрічі, було зроблено на оподаткуванні галузі садівництва в Україні і необхідності лібералізації податкового законодавства, стані матеріально-технічного оснащення фермерів і впровадженні кредитних програм для українських фермерів, а також діяльності Асоціації, направленої на стратегічний розвиток українського садівництва і роль України у глобальному ринку фруктів і ягід.

Особливості українського клімату дозволили продемонструвати технологічні процеси промислового ягідництва, які застосовуються учасниками кластеру Агровесна, а також представити сучасні розробки системи обліку та автоматизації простежуваності якості ягід на всіх етапах виробництва від вирощування до реалізації на полицях супермаркетів, які застосовуються учасниками кластеру Агровесна.

Гості змогли власноруч зібрати стиглі ягоди суниці альпійської, суниці садової та інших ягід, які вирощуються Агровесною, а також особисто переконатись у особливих смакових якостях свіжих українських ягід, які успішно вирощуються професійними фермерами аж до настання сильних морозів.

Асоціація «УКРСАДПРОМ» висловлює вдячність українському офісу Western NIS Enterprise Fund, в особі Віталія Бігдая та Людмили Маркітан за організацію візиту.