Українські фрукти в Південній Кореї

1798

14 червня ц.р., в м. Києві, за підтримки Посольства Республіки Корея в Україні, відбувся захід “Україна-Корея. Форум економічного співробітництва 2016”, в якому прийняли участь голова Асоціації Укрсадпром Дмитро Крошка та заступник голови Асоціації Андрій Харів.

Мета заходу – встановити стан двостороннього економічного співробітництва двох країн і окреслити перспективи його розвитку. Серед основновних векторів співробітництва у космічній та авіаційній промисловості, Асоціація Укрсадпром підняла питання щодо співробітництва і у сфері постачання Україною вітчизняних фруктів та ягід на корейський ринок.

За даними Асоціації Укрсадпром, Корея, яка має 50 млн. громадян, споживає близько 4 млн. т. фруктів щорічно, майже половина з яких імпортується, маючи, приблизно десятикратне перевищення імпорту над експортом, що робить Корею нетто-імпортером фруктів але в цьому сегменті частка українських фруктів складає нуль! Україна не постачає свої фрукти та ягоди в Корею взагалі.

Основними фруктами, які традиційно імпортує Корея, є банани (щорічно понад 300 тис. тонн), виноград (60-70 тис. тонн), цитрусові (150 тис. тонн), інші екзотичні фрукти (80 тис. тонн) але попитом користуються традиційні для України яблука, груші, ягоди.

Враховуючи норми споживання свіжих фруктів на рік, корейці можуть додатково споживати 1- 1,2 млн. т. фруктів щорічно, що робить корейський ринок привабливим і для України, про що окремо говорилось під час зустрічі Голови Асоціації Укрсадпром Дмитра Крошки з Послом Республіки Корея в Україні паном Лі Янг-Гу, а також народним депутатом України, членом групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Корея, Сергієм Тарутою.

Окрему увагу було приділено залученню корейських інвестицій у розвиток аграрної інфраструктури та логістики у садівництві та ягідництві, зокрема, будівництво логістичних комплексів в Україні, що здатні забезпечувати зберігання та відвантаження великих обсягів свіжих вітчизняних фруктів та ягід.  Таку можливість було обговорено під час спілкування з представником Агенції KOTRA в Україні паном Пак Те Хі.