Українське обладнання для переробки горіхів нічим не поступається іноземним аналогам

1680

Відбулась робоча зустріч заступника голови Асоціації Укрсадпром Олега Коровкіна із заступником директора ДП «Спеціальне конструкторсько-технологічне бюро Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренко НАН України», кандидатом технічних наук Неговським Олександром Миколайовичем.

Під час зустрічі представниками Асоціації Укрсадпром було особливо досліджено проблематику післязбиральної доробки волоського горіху та фундука, конструктивна специфіка обладнання для переробки горіху з української сировини. У ході зустрічі було обговорене питання конкурентоспроможності виробників українського, американського та французького обладнання. Переважно, як якість кінцевої продукції післязбиральної доробки, цікавило отримання цільного ядра горіха та половинки (метелика).

На прикладах та готовому українському обладнанні було зроблено дуже багато висновків. Ключовий момент полягає у тому, що поки в Україні немає достатньої кількості промислового волоського горіху, а внутрішній продукт (кругляк горіху) за якістю не відповідає європейським стандартам і при встановленні обладнання для переробки волоського горіху слід віддавати перевагу обладнанню українського виробництва. У подальшому переробка промислового кругляка на обладнанні українських виробників буде більш ефективною та в деяких моментах перевищуватиме якісні показники американського та французького обладнання. Це стосується як невеликих переробних підприємств, так и підприємств, котрі вже можуть встановити у себе великі потужності.

Українське обладнання, на відміну від закордонного, на нашому внутрішньому ринку, виграє не тільки в ціновій політиці, але і в потужності переробки непромислового та промислового горіху.

Асоціація Укрсадпром активно вживає заходів щодо системного розвитку садівництва в Україні, невід’ємною частиною якого є вирощування горіхів, акумулюючи та поширюючи серед своїх членів корисну інформацію та досвід закордонних колег, а також підтримуючи необхідність державної та місцевої підтримки садівництва в Україні з метою популяризації українських плодів та ягід.