Україна відчутно збільшила експорт плодово-ягідної продукції за 3 місяці 2018 року

2683

У першому кварталі 2018 року вартість експорту Україною плодів та ягід склала $57 млн., що на 68% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Головними продуктами в товарній структурі вітчизняних поставок за кордон у поточному році стали волоські горіхи ($42 млн.), заморожені ягоди ($10 млн.), а також яблука і груші ($5 млн.). З перелічених груп продукції лише по заморожених ягодах зафіксоване зменшення кількісних та вартісних обсягів експорту. Обсяг вивезених з України волоських горіхів зріс з 7 до 13 тис. тонн, а яблук і груш – з 6 до 14 тис. тонн. Найбільшим попитом вітчизняна продукція садівництва, як і раніше, користується в країнах Європейського Союзу, які забезпечують близько 60% доходів українських експортерів. Основні закупівлі плодів і ягід в нинішньому році у нас здійснили Франція (на суму $6,9 млн.), Туреччина ($6,5 млн.), Польща ($4,0 млн.), Білорусь ($3,7 млн.), Греція ($3,5 млн.), Німеччина ($2,8 млн.) та Нідерланди ($2,7 млн.).

У той же час імпорт плодово-ягідної продукції в Україну в січні-березні 2018 року становив $143 млн., однак він переважно формується за рахунок екзотичних фруктів (цитрусових, бананів та ін.). Якщо враховувати лише традиційні для України плоди і ягоди, то загальне позитивне сальдо зовнішньої торгівлі для нас дорівнює $40 млн. Відзначимо наше додатне сальдо у торгівлі зернятковими плодами, яке в останні роки було від’ємним.

Яблука українського виробництва реалізуються поки що переважно в країнах СНД та Євросоюзу, а саме Білорусі, Молдові та Швеції, на які сумарно припадає понад 85% вартості їх експорту. Середня експортна ціна яблук у цьому році перевищила $320/т.