Очні зустрічі садівників під час війни

323

На території України зараз триває війна. Багато господарств опинилися на окупованій території чи  у прифронтовій зоні. Деякі  компанії понесли прямі втрати:  зруйновані холодильники, сортувальні лінії, техніка  тощо.  Майже всі великі садівничі підприємства,  розсадники, ягідників вимушені були порушити технології догляду за насадженнями, частина господарств залишились без персоналу.  Але українські садівники  вірять у нашу перемогу і тому не припиняють  свою господарську та економічну діяльність. Дехто вирішив перемістити частину своїх виробничих потужностей в інші, більш мирні регіони,  частина підприємців  замислились над модернізацією та впровадженням нових технологій.

Асоціація Укрсадпром  всіляко підтримує інновації,  які започатковують  садівники.  Цього літа відбулося багато партнерських зустрічей,  воркшопів  зокрема і на Закарпатті.  В цьому мирному регіоні  успішно працюють садівничі господарства – члени Асоціації  ФГ «Коник»,  СОК «Дари Берегівщини», ФГ «Надія сад», ФГ «Михайлик», ТОВ «Агромікс Закарпаття»  та інші,  які готові були поділитися своїми напрацюваннями, технологіями, виробничими потужностями, контактами з європейськими партнерами тощо.

Лише за останній місяць наа Закарпаття приїздили власники та керівники господарств з Донеччини (Євген Розсоха, Андрій Бабак та Сергій Остапець), Вінничини (Олександр Колотуцький та Михайло Коваль), Черкащини (Олександр Самойленко) Чернігівщини (Віктор Омельченко) та Київщини (Владислав Малінін) та інші. 

Голова Асоціації «Укрсадпром» Олександр Матвієць, заступник Голови Наглядової Ради Михайло Фединець  та головний редактор журналу «Українські сади» Дмитро Кобринський  разом з головою ФГ Коник» Василем Мелешем, засновниками СОК «Дари Берегівщини» Олександром Пересипкіним та Ерікою Шапочкою, власником ТОВ «Агромікс Закарпаття» Миколою Якимцем зустрічалися з нашими гостями, ознайомлювали з умовами ведення господарювання в сучасних умовах, технологічними особливостями садівництва та ягідництва.

Було досягнуто ряд домовленостей і підписано декілька контрактів про результати яких будемо інформувати в процесі їх реалізації. А зараз відомий садівник засновник СФГ «Садівник» Михайло Коваль виявив бажання постійно працювати з господарствами Асоціації «Укрсадпром» і підписав документи про вступ господарства в члени Асоціації.