Новий стандарт якості садивного матеріалу

1750

Ключовою умовою розвитку садівництва в Україні та забезпечення якісних і кількісних показників вирощеної плодово-ягідної продукції є дотримання якості виробництва садивного матеріалу, вирощеного в офіційних розсадницьких господарствах в Україні.

З метою забезпечення однакового розуміння та використання у поточній діяльності всіма учасниками галузі садівництва в Україні, членами Асоціації “Укрсадпром” було розроблено єдиний стандарт якості садивного матеріалу, який постачається із закритою кореневою системою – Технічні умови “Саджанці плодових і ягідних культур із закритою кореневою системою”, які були затверджені Радою Асоціації “Укрсадпром” 30 березня 2018 року та, наразі, пройшли перевірку у ДП “Укрметртестстандарті”.

Дія Технічних умов “Саджанці плодових і ягідних культур із закритою кореневою системою” поширюється на наступні ягідні культури: агрус (ribes uvacrispa), аронія (aronia melanocarpa), вишня (prunus cerasus L), жимолость (lonicera spp.), ігра канадська (amelanchier alnifolia), малина (rubus idaeus), ожина (rubus subgenus Eubatus sect. Moriferi & Ursini), смородина чорна (ribes nigrum), порічки білі та червоні (ribes rubrum та ribes vulgaris), чорниця, лохина та інші рослини родини Вересових.

Технічні умови “Саджанці плодових і ягідних культур із закритою кореневою системою” мають на меті уніфікувати правила виробництва та постачання садивного матеріалу із закритою кореневою системою розсадницькими господарствами України та поширюються на садивний матеріал плодових та ягідних культур, який призначено для закладання товарних насаджень з метою вирощування плодової та ягідної продукції, а також для реалізації населенню для цілей аматорського садівництва.

Зазначені Технічні умови є об’єктом права інтелектуальної власності Асоціації “Укрсадпром” але можуть використовувати даний документ без обмежень будь-яким суб’єктам господарської діяльності, що здійснюють розсадницьку діяльність в Україні, а також з метою арбітражного визначення якості садивного матеріалу.

Ознайомитись із текстом Технічних умов “Саджанці плодових і ягідних культур із закритою кореневою системою” можна на сайті Асоціації в розділі Розсадництво, а для отримання офіційної копії – направити відповідний запит на адресу Асоціації.