МПП «Апекс». Виклики і можливості під час війни

458

Розсадницьке господарство МПП «Апекс», що знаходиться в с. Лютіж під Києвом, спеціалізується на вирощуванні ягідних культур (малина, ожина, смородина, суниця та інші)  в лабораторії  безвірусного садивного матеріалу in-vitro.  На початку 2021 року  Голова Асоціації «Укрсадпром» Олександр Матвієць разом із заступниками Антоном Тітовим та Сергієм Черкащенком, на запрошення директора МПП «Апекс» Віктора Куковенко, відвідали це господарство. 

  Віктор Іванович Куковенко, керівник МПП «Апекс» впевнений, що в Україні є всі можливості для вирощування свого безвірусного садивного матеріалу і забезпечення в повній мірі ним внутрішній ринок. Українські виробники садивного матеріалу повинні працювати відкрито, виробляти якісний садивний матеріал сучасних сортів вітчизняної та іноземної селекції і тим самим слугувати поштовхом розвитку ягідництва України. 

З початком війни в Україні  докорінно змінилися як життя громадян так і умови ведення бізнесу.  З моменту повномасштабного російського вторгнення на територію нашої держави багато господарств не змогли повноцінно забезпечити  виконання  агрономічних та виробничих процесів. Спеціалісти МПП «Апекс» змогли зберегти вихідний матеріал для розмноження ягідних культур і на сьогодні пропонують сертифікований садивний матеріал малини, ожини, смородини чорної, суниці садової та хмелю звичайного.

На сьогодні у господарств є можливість отримати гранти для створення ягідників: компенсується на один гектар насаджень від 140 000 грн (смородина), 150 000 (аґрус,порічки),  190 000 (малина) до 225 000 (суниця садова,ожина) та 400 000 грн (лохина та чорниця).  

Враховуючи що оплата витрат, повязаних з реалізацією проекту висадки насаджень згідно даної грантової  програми може бути проведена у період до 12 місяців з моменту зарахування гранту на рахунок, в садових господарствах є можливість зараз замовити проектно-кошторисну документацію, заключити угоду і здійснити аванс на придбанння садивного матеріалу, а розсадницьке господарство  МПП «Апекс» зможе розмножити і виростити садивний матеріал малини, ожини, смородини, суниці тощо.